• wolfteam classic

  1.
  7 şubat gibi "steam" kütüphanelerinde beliren, 18 şubat itibari ile "beta" olarak çıkış yapan, wolfteam'in ilk versiyonu gibi bişi olduğu iddia edilen bir wolfteam server'ı.

  ilk duyurulduğunda, eski wolfteam fanboylarını oldukça heyecanlandırmıştı. beni de aynı şekilde. ben de yıllarca oynadım bu oyunu inkâr mı edeyim yani?

  şuan bilgisayar erişimim yok. 5 mart itibari ile toplayacağım, ama o tarihe kadar inceleme videolarını izlemeye karar verdim. ki zaten wolfteam videosu çeken youtube kanallarının, hemen hemen hepsinin gündeminde "wolfteam classic" var. gördüğüme göre, en azından şu dönemden kat kat daha iyi olan bir dönemi anımsattığını hissettim. bahsettiğim dönem: daha doğrusu yıl, 2013'tür. evet, oyun her ne kadar 2013 yılında sönmeye başlasa da, kesinlikle 2021'deki halinden çok çok daha iyiydi. oynayış tarzı, marketteki öğeler vs gerçekten 2013'ü anımsatıyor. mesela markete bir karakter koymuşlar, ama güçleri neredeyse normal standart karakterlerle aynı güce sahip. paranın gücünün konuşmadığı bir server olan classic, beni cidden heyecanlandırmaya başladı. bilgisayara erişimim olduğu andan itibaren, ilk fırsatta indirip oynayacağım.

  fakat prüzlerden bahsetmezsek olmaz. oyun, türkiye'de erişime kapalı. ciddiyim, kapalı :D bu da neredeyse rahmetli olacak "joygame" firmasının b*klukları. çünkü biliyordu türkiye'deki tüm wolfteam oyuncularının classic serverına geçeceklerini. hemen bir sözleşmeyle işi kapatmayla çalıştılar, ama malesef pek başarılı olduklarını söyleyemeyeceğim. zira türk'lerin oyunu indirip vpn ile oynayabilmesini bir kenara bırakalım, oyun da hile bile açar hale geldiler. artık durumu siz düşünün. oyunu oynayabildik de, hile kullanacağımız kaldı gibi bir tepki vermeme sebep oldular. ulan oyun daha çıkalı 3 gün olmuş, bir destur de, oyunu bir benimse, ölç biç. neyse, ne desek boş!

  sonuç itibari ile, "wolfteam classic" steam üzerinden bir şekilde çıkışını yaptı. şuan oynanışı gayet güzel, parası olan fazla konuşturamıyor oyunculuğunu. bu iyi bir şey, ama daha şimdiden bu insanlar hile kullanmaya devam ederlerse, bu serverın da çok kısa sürede başını yiyecekler. ayrıca, oyunu oynayanların %80'nini türk'ler oluşturuyor. bunu da söylemeden edemedim.
  1 -1 ... nivna
 • kadına değer veren erkek

  104.
  namus bekçisidir.

  evet, karının gözüne girdin adamım! biraz daha show.
  ... nivna
 • 5 mart nivna nın maaş alması

  1.
  evet, ben de 5 martta maaş alacağım. hemide asgari hıhh!

  yok futbolmuş, yok maçmış pek ilgimi çeken şeyler değil. şu s*çtığımın sol frame'ine, mobilde orta frame işte bunu da ben mi söyleyeyim? sol frame'e farkındalık katmak istedim. kısır döngülerinizden bıktırdınız!

  neyse, asıl konumuza gelelim. ben maaş alıyorum lan! oğlum bu çok iyi bir şey değil mi? ya da ben aşırı fakir olduğum için mi bu kadar yüceltiyorum, daha almadığım 3-5 kuruşu?

  ulan para bu paraaaaa! lan ben paralanıcam zkkzkdji

  not: bu entry boş yapılmak için girilmiştir. 12 saat boyunca, yoğun toz toprak ve maksimum gürültü eşliğinde, muazzam yorgunluğun içe vurmasından sonra bu şekilde dışarı vurulması amaçlanmaktadır. ayrıca yorgunluktan dolayı da, entryi giren kişinin beyni şuan da %100 işlev icra edemiyor.

  öff ben ne anlatıyorum ya? gidin bakın işinize işte.
  ... nivna
 • kevin rudolf

  7.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2129370/+
  şu şarkısıyla ruhumu oldukça şaha kaldırmış prodüktör / söz yazarı. listemde tam anlamıyla kusursuz sanat icra eden sayılı şahıslardandır.

  bu şahıs hakkında daha fazla şey yazardım, ama şuan işteyim ve kalkmak üzereyim. bana kolay gelsin, size de bol t*şşaklı yatışlar.
  1 ... nivna
 • işyerinden uludağ sözlük e girmek

  59.
  gece vardiyasında çalışıyorum. şuan çay arasındayım, 10 dakika sonra son düzlüğe girip 12 saat mesaimi tamamlayacağım efendim.

  fakat üstteki yazarın aksine, benim için hiç keyifli olmayan eylemdir. bir şeyi sağlıklı uygulayabilmek için, motivasyonumun oldukça yüksek olması lazım. peki soruyorum, nasıl olsun? akşamın 8'inden beri köpek gibi çalışıyorum. o da yetmedi, normal mesaim 5'te bitecekken, ben bir de 3 saat daha fazladan mesai yapmaya mecbur bırakılıyorum. ayrıca hava da çok soğuk. işkence lan bildiğin. şuan benim eve gitmem gerekiyordu.

  şimdi tekrar soruyorum, nasıl keyifli olabilir ki?
  3 ... nivna
 • türkçe şarkı dinlemek

  13.
  bakın, ben yıllardır yabancı elektronik müzik dinlerim, ve bu durumdan oldukça mutluluk duyarım. memnunum da ayrıca. ama bir şey var! sanırım bir tutarsızlık var. bakın abartmıyorum, benim şarkı listelerimin hepsi, yıllarca dinlediğim özel yabancı şarkılarla oluşturulmuş uber listelerdir. hepsi de yabancı elektronik müzik tir. ama ben şuan ne yapıyorum? herhangi bir şahsın, bana herhangi bir gece de attığı, sadece tek bir gece de 1-2 kere dinlediğim, ve bu sabah ansızın denk geldiğim bir türkçe şarkıyı, yarım saattir sürekli replay yapıp dinliyorum. peki neden? nedeni çok basit; o an ki ruh halime ve duygularıma direkt olarak hitap etmesi. ayrıca bu şarkı bana bir şeyleri hissettirmesinin yanında, bazı kişileri de hatırlatmakta. ha bir de sözleri çok daha net anlayabildiğim için, duygularımla ve bilinçaltımla bir koordine haline girmesi fazla zor olmuyor ve efor sarfettirmiyor.

  şimdi benim asıl tarzıma geri gelirsek, sabah akşam yabancı şarkı dinliyorum. işte bahsettiğim tutarsızlık nah tam da bu! gününün %90 ını yabancı şarkıyla geçiren nivna, neden şuan tek bir türkçe şarkıda takılıp kalıyor? bu durum, kesinlikle müziğin evrensel olduğunu net bir şekilde kanıtlıyor.

  ya tabi bunu sadece psikolojiye bağlamamalyız. gerçi bağlamak mantıklı olacaktır, çünkü müzikten hissettiğimiz tüm şeyler psikolojimizin bir ürünüdür. ama şu da var ki, bu şarkı tamamen özüm'dür. eh ben de tam olarak bir türk olduğum için, illaha ki bir taraftan dinlenilir gelmesi fazlaca olası.

  şunu da düşünmeden edemiyorum; acaba benim asıl tarzım türkçe şarkı mı? belki de var olan türk tarzımı, türlü türlü elektronik müzik ürünleriyle bastırıyorumdur? ama bastırmış olsam, neden tüm dinlediğim yabancı şarkılar bana ultra zevk versin? ayrıca yıllardır da dinliyorum. belki de müzik kulağım, tamamen müziğin ritimlerine odaklıdır. bunu tam kestiremiyorum ben.

  bilmiyorum! aslında baktığınız zaman, müziğin psikolojik tarafıyla ilgilenmiyorum. o yüzden bu konuyla psikolojik tarafında bolca bilgisi olanlar bana ulaşabilir. zira daha renkli şeyler hissetmek istiyorum ve bilgilenmek istiyorum bu mevzudan.

  günaydın!
  5 -1 ... nivna
 • gta vice city müzikleri

  5.
  (bkz: intro)

  https://youtu.be/Ag6H1e1rXJ0
  ... nivna
 • günün psikolojisini özetleyen şarkı

  515.
  ♪ biometrix ~ no excuses (feat. adam oades) ♪

  ben aynı değilim,
  daha öncesiyim!
  sana çok daha fazlasını verebilirim.
  bu yüzden elimi tut,
  ve iki kere düşünme!
  doğru yapmak için ikinci bir şansı hak et..

  demiş burada adam oades.

  sözlerini adam oades'in kaleme aldığı, prodüktörlüğünü biometrix'in üstlendiği, ve aynı zamanda vocal desteğini de o müthişimsi yanık sesiyle adam oades'in sağladığı, bana kalırsa değeri bilinmemiş bir başyapıt!

  biometrix'i belki bilen bilir. ''hush'' parçası ile, bir ara az da olsa bilinmiş ve tanınmıştı. neyse, konumuz zaten bir elektronik müzik sanatçısını tanıtmak değil. büyülü şarkıyla sizi baş başa bırakıyorum!

  https://wwv.zvuch.com/tra...-feat-adam-oades?artist=1
  3 ... nivna
 • linux mint

  43.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2126467/+

  17. versiyonunu bugün itibariyle eski notebook'uma kurmuşumdur.

  neden güncel versiyonu değil de 17. versiyonu derseniz ise, elimde 17. versiyonunun dvdsi vardı da ondan. vakti zamanında kaliteli medya olan ''verbatim'' dvdye kopyalanmış. 3-5 yıl geçmesine rağmen, dvd de aman aman bir hasara rastlamadım. taş gibi okudu ve kurdu.

  notebook'um cidden çok eski. özellikleri falan saymakla uğraşamayacağım, şahet işten geldim ve yorgunum.

  eh bu notebookla ne oyun oynanıyor, ne de video falan izleniyordu. düşünün yani chroma'dasınız, sürekli bir takılmalar, işte geç tepkimeler vs. oyun mevzusuna ise gelmemek hem sizin, hem de benim yararıma olur. zira iş bile zar zor yaptığınız bu bilgisayarda oyun oynamayı beklemek, çok büyük hayal kırıklığı olur.

  heh ne diyorduk, bu bilgisayarla hiçbişi yapılamıyor evet. ben de dedim ki, neden farkındalık yaratmayayım? heh, illa kaşınacak nivna! sistem kurmaktan, format atmaktan bıkmayan nivna, bu sefer cidden farkındalık yaratıp linux'a geçmeye karar verdi. bari şu notebook bir b*ka yarasın da, linux'u öğrenmemde yardımcı olsun edasıyla yola çıktığım bu serüvenden ilerleyip, iş yorgunluğuyla ve gece vardiyasının verdiği uykusuzlukla bu entryi giriyorum. ve sadece dikkatimi aşırı çeken şeylerden bahsedeceğim. hatta direkt dikatimi çeken bir şeyden bahsedelim.

  performans

  ulan cidden ultra şaşırdığım zamanlar da oluyormuş şu hayatta. performansta ciddi anlamda bir artış var. evet abartmıyorum ve yalan söylemiyorum! özellikle youtube'da açtığım bir videoyu, ne hikmettir ki akıcı bir şekilde izleyebiliyorum artık. ve evett, şuan da bu entryi girerken youtube'da arkaplanda çalan bir tane şarkı bile var! onu bunu geçelim, web sayfalarında gezerken de, sanki yağ ekrana damlıyormuş da oldukça akışkan bir kıvam hissettirmişçesine bir hava sezdim. kısa kesersek, web sayfalarında da oldukça akıcı bir deneyim sunuyor ''linux mint''

  elinizde eski bir bilgisayar var, bir kenarda öyle atılıpduruyor, onu canlandırıp işlev görmesini mi sağlamak istiyorsunuz? evet, bir bilgisayardan tek beklentiniz web ve benzeri şeyler ise, doğru adres ''linux mint'' bu sistem üzerinde gram tecrübe ve bilgi sahibi değilim. o yüzden donanım kullanımı hakkında da pek bişi söyleyemeyeceğim ama, artan bu performans neticesinde, bilgisayarımın donanımlarını vakumlarmışçasına kullanmadığını anladım. az donanıma, maksimum performans istiyorsanız kurun gitsin. zira ilk bakışta beni inanılmaz bağladı kendine. ayrıca arayüzü de windows'u oldukça andırıyor.

  şunu unutmamak gerek, linux'a geçtiğiniz anda hem windows'a bay bay, hem de windows'a özgü kullandığınız programlara bay bay demek zorundasınız. çünkü bu işletim sistemi windows değil, ve çok farklı prensipte çalışır. benim vurguladığım, son derece performanslı bir web deneyimi. ayrıca tarayıcı uygulamalarının hemen hemen hepsi, linux için de geliştirimiş. ben şu an opera kullanıyorum mesela, son derece de performanslı.

  yani başka diyecek birşeyim de yok yaaa, işten geldim. yorgunum, uykusuzum, ona rağmen bir çok şey yazmaya çalıştım, ama kabataslak baktığınız zaman, aslında ne kadar bilgiden yoksun bir entry olduğunu göreceksiniz. ama kusura bakmayın, çünkü kazan gibi kafayla bu kadar oluyor.

  neyse yaa, kendimi yatağıma bırakıyorum ben. size iyi okumalar.
  3 ... nivna
 • kız kanka

  185.
  geneli, bir erkeğin friendzone'a roterli bir şekilde atılmasıyla oluşur.

  çok ince psikolojik teknikler kullanılmazsa, ömür boyu da kurtulunamaz. en azından birbirinizin hayatlarından çıkasıya kadar diyelim.

  kadınların sinsi bir şekilde geliştirdiği stratejiye, yani friendzone'a erkeklerin acınacak şekilde maruz kalması... kadın sinsi, sen ise korkaksın. ve eğer bir şeyler yapmazsan, seni ömrün boyunca yiyip bitirecek.

  kaybetmekten korkmayın! kadınların en büyük silahı, erkeklerin vazgeçmedikleri kadın zaafıdır. kadın bunu kullanarak güç alır, sinsi bir şekilde strateji geliştirir, sen de buna köpek gibi ömrün boyunca maruz kalırsın.

  kadınlara yaklayış biçiminizi artık değiştirin.
  3 ... nivna
 • müzik

  501.
  hayat demektir.

  evet, gerçekten hayat demektir. tarzı farketmeksizin, kulaklarınızda hissettiğiniz ufacık bir tını bile ruhunuza farklı şekilde hltap eder. duygularınızı kabartır, hayata bakış açınızı şekillendirir. müzik bu yüzden ruhun gıdasıdır. aynı zamanda ruhun terapisinde de oldukça büyük rol oynar.

  özgün ezgilerle, eşsiz notalarla oluşturan bir altyapıyla, inanılmaz ses tonuyla alınan, vocal kayıtları ile oluşturulan doğa üstü yapımları bünyesinde görmek oldukça yüksek ihtimaldir.

  ve aynı zamanda, bana sülük gibi yapışan, ama yapışmasından aşırı haz duyduğum bir ruh hastalığı. hastalık diyorum, çünkü müziksiz neredeyse zaman geçirmiyorum. geçirmek zorunda olduğum zamanlar var, mesela çalışmak gibi. bu hastalığa sahip olduğum için bu süreçte oldukça rahatsızlık ve eksiklik hissetsem de, iş bitiminde yine her türlü dinleyebileceğimi bilmek bana büyük motivasyon sağlıyor.

  müzikten ayrılamıyorum. ve tuhaf gördüğüm bişi var ki, cidden müzik dinlemeyi sevmeyen insanlar da girdi hayatımda zamanında. ama ben müzik dinlemeyi sevmemeyi doğru bulmuyorum. bence o şahıslar ruhlarına hitap eden türü keşfedememişlerdir. ya da toplumun dayattığı saçma sapan, ruhani olumlu etkilerden oldukça yoksun şarkılarını dinlemek zorunda da kalıyor olabilir.

  her neyse, dinleyin işte.
  4 ... nivna
 • kızlar bir erkekte en çok neye bakar

  1.
  sonsuz psikolojik güce. duygusallığı normal karşılasalar da, kesinlikle hoşlanmazlar. asla karıya karşı ağlak olmayın. çünkü duygularıyla hareket eden bir erkek, karıya yeterli güveni sağlayamaz. onlar sadece, ultra güvenebileceği ve güç sahibi (para ve dış görünüş değil) erkeklerin yanında olmak isterler. çünkü onların içgüdülerinden gelir. taş devrinde de böyleydi, günümüzde de böyle. her ne kadar toplumun getirdiği saçma sapan, sahte özellikler ve kadının kendini savunması gereken stratejilerini geliştirmelerini sağlasalar da, ilkel kadın içgüdülerini asla şekillendiremezler. sadece psikolojileriyle bir süre oynayabilirler o kadar. ve çok açık ve koyu bir örnek vermek gerekirse de, karıların neden ısrarla maço, şiddete eğilimli, kaba saba hayvani erkeklere kendilerini bıraktıkları en büyük örnektir benim için. beyninizde şekillendirmenizi istiyorum.

  bol bol okuyup kendinizi geliştirin. kelime dağarcığınız yükselsin, konuşma yeteneğiniz güçlensin. okumaya başladıktan bir süre sonra zaten bilinçaltınıza işleyecek, ve psikolojik olarak uyguladığınız şeyler isteminiz dışı kalacak. ondan sonra bu olay sizin lehinize olacak.

  karıyla konuşurken ciddi olun. ota boka gülmeyin, bir espiri yaptıysanız özellikle ona hiç gülmeyin. onun gülmesini bekleyin.

  friendzone'da mısınız, yoksa değil misiniz, basit bir psikoloji testi ile öğrenmeniz mümkün. mesela örnek olarak;

  biryerden geliyordum, eve doğru gitmek için otobüs durağına doğru ilerliyordum, durağa geldim ve biriyle karşılaştım. sohbet etmeye başladık, muhabbeti çok güzelmiş. güzel zamanlar geçirdik.

  böyle bir mesaj attığınız zaman, karı olaya odaklanmayıp direk nereye gittiğinizi sorarsa, bilin ki sizi merak ediyordur ve friendzone'da değilsiniz demektir.

  burada önemli bir husus, kendinizi ağırdan satmanız beyler. ağırdan satın ki, karı sizi merak etsin, ve aranızdaki akım güçlensin. her merak ettiğini salak gibi ona kolay bir şekilde verirseniz, bir süre sonra ilişkinin büyüsü kaçar ve sıkılmaya başlar.

  dediğim odur ki, bol bol psikoloji kitapları okuyun. çünkü karılara s*kinizle değil, zekânızla yaklaşmayı öğrenmelisiniz.

  daha ben ne yapayım lan sizlere?
  2 ... nivna
 • sözlükte alfa erkek olmak

  1.
  bir kararla taak diye alfa olunabilse keşke.

  öncelikle zekâ seviyen, ortalamanın üstünde olması gerek. çünkü "manipülasyon" teknikleri kullanacaksın.

  aynı zamanda duygusal olarak güçlü, sağlam kararlar verebilen ve ayağı sert basabilen bir herif olman lazım.

  ondan sonra kadınları tanrı gibi görmemen lazım. onların ruhuna inebilmek için, haklarında hatrı sayılır derecede bilgi edinmen lazım. bu en zorudur, çünkü her kadının kişiliği farklıdır.

  haydi bunları bir şekilde yapabildin diyelim. çok değerli, ve girilerini okumayı aşırı sevdiğim, ve okuyarak kendimi biryerlere getirebildiğim bir alfa der ki;

  alfa olunmaz, alfa doğulur!

  diyeceğim odur ki, tek bir kararla olacak iş değil bu.
  2 -2 ... nivna
 • şu an çalan şarkı

  257.
  rap dinlemem diyen herifin şuan da rap dinlemesi.. aşırı komik ve tutarsızsınız. halbuki dürüstçe söyleseniz, zaten yeteri güveni sağlayıp bir problem teşkil etmeyeceksiniz. ayrıca dinliyorsunuz diye de kimse sizi linçleyip s*kmeyecek. bunları yapmaya çalışan insanlar seviyesiz. neyse ki, siz şuan kendi seviyesini bilen bir insanın yazdığı entryi okuyorsunuz. her neyse ya, çalan şarkı diyorduk..

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2123877/+

  yaşasın dubstep!
  2 -1 ... nivna
 • 2020 de en çok dinlenen şarkılar

  9.
  bir elektronik müzik tutkunu insanın gözünden bakarak söylüyorum ki, iğrenç ve rezalet görünen saçma sapan bir liste.

  cidden ülkece olarak ne kadar vasat bir kulak zevkine sahibiz, sadece ruhsal olarak değil, resmi olarak gördüğümüz şeylerden de çok net anlayabiliyoruz.

  "insanın zekâ seviyesi düşükse, kulak zevki de bir o kadar vasattır" demiş nivna. ne alâka diyen andavallar da atlar şimdi. açıklayayım canım;

  zekâ seviyen ruhunun bir parçası da o yüzden. ve müzik denen hede, zaten ruhsal bişi ve insanın ruhuyla sürekli olarak koordineli olarak bir bağ içerisindeler.

  anlatabildim mi?
  4 ... nivna
 • sözlükte en saygın 11 yazar

  10.
  artık çabalamıyorum.

  afedersiniz ama, s*kime kadar yolunuz var!
  1 ... nivna
 • erkeksi bayan buse

  61.
  o oltaları sözlüğe değil, denize atın lütfen.

  aile var burada, ayıp.
  1 ... nivna
 • müzikle uğraşan yazarlar

  26.
  benimdir.

  tarzım: elektronik
  dallarım ise: trap, chill trap

  fl studio energy boost!
  2 ... nivna
 • hayatta alınan en büyük risk

  35.
  askere gitmek.

  evet, askere gitmeden önce bir çok kez düşünüyordum, ben yani imkanı yok gitmem askere falan, o eziyeti çekemem, ailemden ayrı kalamam falan.

  sonra ne oldu bilmiyorum, arkadaşlarımın çoğu 6 ay yapıp gelivermeye başlarlarken, bana da bir motivasyon geldi. içimden ister istemez, acaba bende mi gitsem askere? gibi şeyler geçirmeye başlamıştım.. en sonunda gözüm karardı, ve tecili bozup ''asal yoklama başvurusu'' yaptım. yapış o yapış, şansıma da koronavirüs bilmemne derken taa haziran ayına kadar ertelenmişti.

  gideceğim gün geldi çattı. yola çıkmama saatler kaldı. annem çantamı hazırlıyor, bir yandan da askerlik entryleri okumaya devam ediyordum. hatta askere gitmeden önceki son entrymi o sıralarda girmiştim. https://www.uludagsozluk.com/e/43458969/ her neyse, yola çıkmama son 1 saat kala, ailemden bazı kişiler beni yolcu etmek için evimize gelmişlerdi. ben iyice kasılmıştım. içimde korkularla, heyecanlarla ve acemi cesaretiyle harmanlanan inanılmaz duygu karmaşası vardı.

  otogara yola çıkma vakti geldi çattı, 6 ay boyunca göremeyeceğim o evden uzaklaşıyordum. içimde inanılmaz bir korku, ama bir yandan da yürek yemişçesine bir cesaret. otogarda ise, fotoğraf, vedalaşma, ağlayıp zırlama derken otobüsteki yerimi almıştım. ''istiklal marşı'' okunduktan sonra otobüsüm kalkmıştı, edirne'ye doğru aldığım büyük riski taşıyıp ve uygulamaya gidiyordum.

  offf çok gereksiz uzadı bu entry de. ama o an öyle şeyler hissettim ki, keşke o ana geri gitsek de birdaha hissetsem diyorum. çook keyifli ve haz vericiydi her ne kadar korkutucu olsa da.

  bu da böyle bir anımdı işte.
  2 -1 ... nivna
 • öyle bir şey yazın ki sahibinin sesiyle okuyalım

  268.
  gözlerinden yaş akmıyorsa, ruhunda gökkuşağı oluşturamazsın.

  yıldızlı geceler!
  1 ... nivna
 • yeni şeyler getiriyorum