• kadın samimiyetsizliği

  3.
  karşılarında o kadar ıkınmışsınızdır ki, sizlere karşı asla gerçek samimiyetini yansıtmamıştır, yansıtamamıştır.

  şahsen ciddiye almadığım bir insana ben de gerçek samimiyet göstermem.
  2 ... nivna
 • kendini tanımak

  34.
  bir kedinin, kendi g*tünü görüp yara sanmasıyla eşdeğerdir.

  maalesef şuan da bir çok insan kendini tanıyamamaktadır ve tanımamaya devam etmektedir. bunun en büyük sebebi ise, ailelerin çocuklarını tamamen kendilerine göre şekillendirmeye çalışmasındandır. aynı zamanda, erkeğe ve kadına ayrı biçilmiş, 21.yüzyılın medeniyetinden oldukça uzaklaşmış bazı damgalanmış rolleri de yüklemeye çalışmalarındandır.

  şimdi soruyorum, tamamen ailesi tarafından şekillenen bir insan, nasıl kendinin farkında olsun? nasıl sorgulasın, kişisel gelişimini nasıl yükseltsin? şuan da çocukların ve insanların bir çoğunun, bu tip saçmalıklara fazlaca maruz kaldığından, maalesef ki kendilerini net bir şekilde tanıyamıyorlar. haa tabi, bunda tek etki eden etken sadece aile değil, aşırı seviyesiz ve düşük eğitimlerin sağlandığı okullara da maruz kalmak.

  çok derin bir konudur. deşip deşmemek konusunda biraz fazla düşünsem de, deşmeyi tercih ettim. çünkü insanları eleştirmeye, sorgulamaya teşvik edip, son derece yararlı bilgiler vermeyi seviyorum.

  bu da benim huyum!
  ... nivna
 • konuşmak vs susmak

  3.
  en büyük iletişimin sanılanın aksine konuşmak değil de, beden dili olduğunu bildiğim için, bana göre 'susmak' eyleminin alacağı versustur.

  aynı zamanda, bir ortamda, veya da herhangi bir toplumda konuşmak yerine susan insan, diğer insanlar tarafından fazlaca merak edilir. bu merak da konuşmak yerine susmayı seçen insanı, diğer insanların gözünde oldukça bir öneme sahip edecektir.

  ha tabi, hiç konuşmayın demiyorum. konuşacaksanız da boş konuşup, karşıdaki kişilerin size karşı bakış açısını zedelemeyin diyorum.

  ama kesinlikle, konuşmamanın da b*kunu çıkarmayın. zira beden dilinizi kullanmayı bilmiyorsanız, susmanızın da bir anlamı yok. çünkü bu bir iletişim örneği değil, kendini ifade edememe ve vasat surat ifadesinin getirdiği mallık silsilesinin örneğidir. usulüyle bakışlarınız ve dik duruşunuz kusursuz olmalı ki, 'susmak' eyleminin gösterdiği iletişimin de bir anlamı olsun.

  psikoloji çok acayip bir bilim cidden.
  2 ... nivna
 • türk kadınlarını hak etmiyoruz

  2.
  onlar bizi hak etmesin.

  şu algıdan vazgeçin artık. güzeller, s*kişkenler diye maalesef bizden daha üstün olamıyorlar. ayrıca avrupanın hangi ülkesine gittin bilmiyorum ama, zamanında bir bulgar sevgiliye sahip biri olarak söylüyorum ki, güzelliği türk karılarının oldukça üstündeydi. masmavi gözleri, yüz tipinin genetiği ve güçlü fiziksel özellikleri bir türk karısından kat ve kat yüksekteydi. güzel diye de, vazgeçilmez bir a*cık, ve sonsuza dek tapılacak bir tanrı zannetmiyordu kendini.

  aynı zamanda yetenekliydi de. ressam kalitesinde resimler yapar, ortalamanın üstünde zekâsıyla da çok ince düşünebilirdi. aynı zamanda çok sadık, ve cinselliği tabu edinip saçma sapan akımlara kapılmazdı. olgundu da.

  şimdi soruyorum, bu kombinasyonun tamamı hangi türk karısının ruhunda birleşmiş? biryerden yükselse bile biryerden patlak vermektedir. ya çirkindir, ya aşırı gerizekâlıdır. aaaaaa, tamam zeki a*mcıklar. elbette bu şekilde bir türk karısı vardır, ama benim hayatıma girmedikten sonra ne anlamı var? bas baya da genellememi yapıp ruhlarınızın s*kişmesini sağlamaya devam edeceğim.

  haydi bakalım!
  2 -5 ... nivna
 • fitgirl

  7.
  gta 4, left 4 dead 2 gibi oyunları torrent'ten çekerken namından az çok haberdar olsam da, bu packleri sunan şahsın kadın olduğunu daha yeni bu platformdan öğreniyorum.

  demek gta 4'ün kurulum ekranında ki o abla sendin. çok çekici gelmiştin bebeğim. derhal yemeğe çıkmalıyız!

  (bkz: fitgirl repack)
  1 ... nivna
 • iğne yaptığı kadına whatsapptan yazan erkek

  67.
  amma uzattınız arkadaş. aba sen de avukat mısın ne y*rraksın gece gece amma boş zırvalama yapmışsın.

  ulan alt tarafı bir tanışma mesajı hepsi bu! yok cinsel suç, yok kvk, yok anan, yok y*rrak kürek. çok abarttınız. karının numarasını dosyalardan habersiz edinmek ne kadar etik bilinmez ama, insanlar birbirlerine bu şekilde tanışma mesajı atabilirler arkadaşlar. ve bunu sadece bir erkek yapmıyor, tanışmak isteyen herhangi bir karı da yapıyor. (yaşadım oradan biliyorum a*ınakoyduklarım a*cıkları rol yapmayı kesin artık) insanlar birbirleriyle tanışabilirler, bu çok normal bişi. olmuyorsa da birdaha bana mesaj atma diyebilirdi. anlamayıp daha fazla rahatsız etmeye mi çalıştı? o zaman engelleyebilirdi. neyin laga lugası, neyin am karakter sergilemesi bu şimdi?

  burada ki tek amaç ilgi o*ospuluğundan başka hiçbirşey değildir. ve inanın, aklı başında, eli s*kinde olmayan insanlar bu a*cığa beklediği ilgiyi göstermediği için şuan karı bu halde. tüm ilgileri üzerine çekebilmek için, başvurduğu tek yol tanışmak isteyen bir erkeğin üzerinden a*cığını kullanarak prim yapmak. başarmış da. zira 2021'in sosyal medyası, mazallah karı bekçisi gibi. pusuda yatıp karılarla ilgili herhangi bir absürd şeyler oldu mu anında ifşa edip popüleritesini arttırıyor.

  ha erkekte hiç mi suç yok derseniz, elbette var. be a*ınakoduğumun eli s*kinde embesil pezevengi. 250 gram deliği sidiğinle karışıp, kıllarının da o sidiği vakumlayan bir a*cığa sahip olan karıya böyle mesajlar atmaya nasıl tenezül edebilirsin? ulan senin s*kinin bir şerefi yok mu? kendi kendinin başını yaktın, çek cezanı s*kindirik andaval.

  oh bee, valla içimi döktüm. bu betelara inat çok yaşayın güçlü erkekler!

  ha bu arada, otu boku kız kardeşe, anaya, anneanneye bağlayanlar, sizin de beyninizi s*keyim. neyse ki annemin ve kız kardeşimin zekâsı bu tip şeyleri yapacak kadar vasat değil. böyle bir şeyler yaşadıklarında, eminim ki ağzının payını bildirip güzel bir şekilde postalayacaklardır. bu salak gibi karılıklarını kullanıp ünlü olmaya çalışmazlar, emin olabilirsiniz. haydi şimdi s*ktirip gidin.
  10 -14 ... nivna
 • kadın

  2419.
  her biri içgüdüsel olarak erkek düşmanıdırlar. neden diye sordunuz mu? elbette soracaksınız. hay hay, hemen cevaplayayım. siz kendinizden daha güçlü, daha kaliteli birini etrafınızda ister miydiniz?

  feminizm ideolojisi tamamen bu olaya dayanmaktadır. amaçları eşitlik sağlamak değil, kadınların egemen olduğu bir toplum inşa etmek. bir erkek karşısında ellerinden hiç birşey gelmediği için, ellerinde bulunan tek silah olan 'cinsel organlarını' ortaya atıp erkeğin cinsel zaafını kabartıp, tüm enerjisini yerlebir etmektedir.

  maalesef bu zaaflardan sonra, erkeklerin tüm karizması, var olan süper güçleri tamamen kadınlar tarafından emilmiştir. şuan farkettiyseniz, kadınların egemen olduğu bir toplumda 2.sınıf cinsiyeti sıfatında yaşam sürdürüyor erkekler. kadınları suçlamıyorum, çünkü bunların tek sorumlusu, tek derdi 250 gram s*kmek olan am müptelası erkekler, ve gördüğü her karıyı tecavüz edip geberten erkekler yüzündendir.
  4 ... nivna
 • reverb

  67.
  ingilizce de 'yankı' anlamına gelmektedir.

  bir kere de şu sol frame'i, saçma sapan yazar nickleriyle meşgul etmeyin. azıcık tanım yapın!
  1 -1 ... nivna
 • whatsapp mesajlarının silinmesi

  1.
  cia takibe almış seni. ayvayı yedin adamım!
  6 ... nivna
 • erkekler kadınlardan kaç kat üstündür

  36.
  öyle yersiniz lafı kukunuza, haydi ondan sonra nasıl toparlanırsanız toparlanın.

  üzgünüm, ama karı haklı. bu malzemeyi karılara siz verdiniz. siz halen 250 gram s*kmek istiyorum diyin. yakında bağımsız devlet kurarlarsa şaşırmayın.
  ... nivna
 • uludağsözlük ün tehlikeli bir yer olması

  3.
  kızlarsoruyor kadar tehlikeli değildir. zira her türlü cinsel pisliği, haysiyetsizliği ve seviyesizliği kolayca bulabileceğiniz bir platform.

  fakat ulu öyle mi? tamam arada sırada saçma sapan şeyler yaşatıp, nazar attırıyor ki çok normal. her şey dörtlük gidecek diye bir şey yok. fakat bünyesinde bulundurduğu kalemi kuvvetli yazarlarla, köşe yazarlarının girileriyle eşit kaliteye sahip olan entryleriyle, aynı zaman da kişisel gelişimin de oldukça güzel sağlandığı güzel bir platformdur ulu. lütfen abuk subuk süprüntülerle karıştırmayalım.

  ha tehlikeli yanları elbette var. mesela ibine ötesi troller! soyunuz kurumadığı sürece ulu için hep bir tehdit unsuru olarak kalacaksınız. lanet ucubeler!
  1 -1 ... nivna
 • duş almak

  93.
  her sabah işten geldiğimde, düzenli bir şekilde ve şehvetli biçimde uyguladığım uber ötesi eylem.

  duş bedenin gıdasıdır evet. ne derece kirlendiğimin bir önemi yok. bu eylemi uyguladığım da dünyanın en rahat insanı oluveriyorum. dinleniyorum, hafifliyorum, rahatlığım iki katına çıkıyor.

  temizlik bir yana, vücudun dinçliği için de her gün düzenli olarak alınmalı.

  günaydın!
  2 ... nivna
 • windows için ses kaydetme programı

  3.
  iş sadece kaydetmeye kaldığı zaman, onu windows'un kendi kaydedicisi de yapar zaten.

  elbette bu işte donanım çok önemlidir. 5tl'lik mikrofon satın alıp da onunla ses kaydetmeye çalışıyorsanız, %80 ihtimalle pişman olursunuz. gerek psikolojik, gerek de kanlı canlı kulağınızdan duyarak. 5tl'lik mikrofonlarda, b*kumdan daha kötü sürücüler kullanılır ve sonucunda kulak kanaması gibi geçici ve yüzeysel sıkıntılar geçirebilirsiniz.

  o yüzden paraya biraz daha kıyıp iyi bir mikrofon alırsanız, hangi kaydetme programından kaydederseniz kaydedin, mümkün olan en iyi sonucu ve performansı alırsınız.

  heh, benim mikrofonum iyi, daha temiz ve düzgün bir ses kaydı almak istiyorum, harici bir program kullanarak aldığım ses kaydın kalitesini ikiye katlayıp ufkumu açmak istiyorum derseniz de, bir kaç program önerim var elbette.

  sony vegas pro ve adobe audition cs6 diyorum. vegas pro'nun ilk sürümleri zaten ses düzenleme aracı olarak geliştirildi. fakat sony sonra vegas'ı satın alınca, onu video düzenleme yazılımına da evdirtti. şuan vegas, ses konusunda da çok iyi işler başarabiliyor. ses kaydı alabilirsiniz, düzenleyebilirsiniz. adobe tarafına baktığımız da, ses kayıtları için de aynı şeyleri söylemek mümkün. vegas'a nazaran sadece ses yazılımı olduğu için, ses konusunda daha bir kapsamlı.

  tercih, seçim sizin.
  1 ... nivna
 • mr vercetti

  1.
  gta vice city'nin baş karakteri.

  ilk zamanlarda hiç bir vasfı olmayan kıçı b*klu standart bir insanken, zaman geçtikçe vice şehrinin en baba adamı olmayı başaran ultra t*şşaklı bir karakterdir. soyadının başına mr kelimesini bu sayede kazandırmıştır.

  ha bir de, ismini hatırlamadığım bir mağazada, sadece karakterimize özel mr vercetti kıyafeti de bulunmaktadır. çok şık bir takım elbisedir.

  peki neden tommy vercetti başlığına değil de, mr vercetti başlığına yazdım? cevap çok basit. tommy vercetti başlığında karakterimizin genel hikâyesinden, potansiyelinden bahsedilirken, ben ise vice şehrinde ne kadar ağırlığı olduğu, ne kadar güçlü ve zeki bir karakter olduğunu vurgulamamdır.
  4 ... nivna
 • sony kulaklık

  8.
  evet, bana göre her modeli gözü kapalı alınacak markadır sony. bir sony kulaklık alıp ondan bin pişman oluyorsanız, bilin ki o ibine satıcı size çakma çukma bir kulaklığı sony diye kakalamaya çalışıyordur, ve çoktan kakalamıştır da. o yüzden güvenilir yerlerden, hatta mümkünse media markt, teknosa gibi yerlerden alın. pişmanlık oranınız neredeyse sıfıra inecektir.

  bu entry'de, benim uzunca süre kullandığım, ve ses kalitesinden de oldukça memnun kaldığım bir sony kulaklığa yakından bakacağız.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2143009/+

  MH EX300AP Modeli elbette. hem siyah, hem de beyaz modeli bulunan model hem tasarımsal olarak, hem de ses kalitesiyle cezbederek mükemmel bir fiyat performans özellikleriyle piyasaya çıkmış. özellikle ulan, beyaz modeli gerçekten marjinal değil mi?

  bu kulaklığı, 1 yıl önce gitti gidiyor'dan 70TL'ye almıştım. kulaklık geldi çattı. büyük bir heyecanla kutuyu açtım, ve müzik alemine dalmak için saniyeler tutuyordum. kutusu da dolgundu. kutusundan tam 3 çift yedek kulaklık silikonu çıkmıştı. aynı zamanda kulaklığın kendisinde de bir çift takılı olduğunu unutmayalım. ayrıca silikon malzeme kalitesi oldukça başarılıydı. her neyse, taktım telefona müzik açtım falan. bir anda hayal kırıklığına uğradım. nedeni, ses seviyesinin az olmasıydı. basslar, tizzler gayet güzeldi. fakat ses seviyesinde bariz bir düşüklük vardı. ilk başta üzüldüm falan derken zamanla ne oldu bilinmez, kulaklığa kulaklarım alıştı, ve ilk günkü gibi ses seviyesi az gelmiyordu. bunun nedeni aslında, bundan daha çok ses veren kulaklığa kulaklarımın alışmasıydı. sonra birden bu kulaklığa geçince bir anda afallamam normal. ama nereden bilebilirdim ki bir kulaklığın kalitesini sadece ses seviyesinden ölçeceğimi? efendim kulaklık çok başarılıydı, özellikle bu fiyat üzerinden değerlendirirsek. basslar, tizzler gayet güzel sağlanıyordu. ayrıca dış ses izolasyonunun da oldukça başarılı olduğunu unutmayalım. ha bir de, belki anlayan arkadaşlar için frekans değerlerini de ekleyeyim;

  5 - 24000 khz.
  empedans: 16 ohm

  ohm değeri telefonda, tablette ya da buna benzer bir cihazlar da kullanmak ideal olsa da, daha profesyonel ses aygıtlarına bağlandığında bekleneni biraz vermeyebilir. ama telefonda falan dinlemek için oldukça yeterli bir değerdir. ki zaten bir çoğumuz kulaklıkları bu şekilde kullanıyoruz. frekans etkisine gelirsek de, değerlerin ne kadar güzel olduğunu görüyoruz. burada kulaklıkta kullanılan genel sürücünün etkisi elbette vardır, ama bir kulaklığı frekans tepkisiyle değerlendirenler için de oldukça tatmin edici bir kulaklık. bu tip şeylere aşina olanlar ne demek istediğimi zaten çok iyi anlayacaktır.

  malzeme kalitesine girişmezsek olmaz. bu kulaklıkta ne tür malzeme kullandılar bilmiyorum. fakat kulaklığın malzeme kalitesi uber iyi. 1 yıl boyunca hem evde, hem dışarıda, hem de işyerinde, hatta ve hatta askere götürüp orada bile kullandım. kulaklık bana mısın demedi. zaman zaman hor kullandığım zamanlar da olmuştu. kısacası dolu dolu 1 yıl kullandım. ha tabi, askerde fazla dayanamadı ki bu çok normal. zaten askerlikten önce de uzunca bir süre kullandım. askerde, kulaklığın sol tarafından sesin biraz daha az geldiğini farkettikten sonra, tamam nivna kulaklık artık yavaş yavaş bozuluyor dedim içimden. bu 1 yıllık süre, tamamen kendi kullanınımdan değerlendirdiğim süredir. size belki 1 ay, belki 5 ay, belki de 2 yıl gidecek, bilemeyiz. ama malzeme kalitesinin çok iyi olduğunu bir kez daha belirteyim.

  son sözlere geliyoruz. sony kulaklıkları, kesinlikle alınmaya değer kulaklıklardır. ben bu modeli kullandığım için, bu model üzerinden yola çıktım. fakat kullanılmaya değer bir çok sony eseri var. bütçenize göre seçip değerlendirebilirsiniz. sony kulaklık diye çakma kulaklık kakalananlardan birisiyseniz pişman olursunuz, ve her modeli gözü kapalı alınacak bir marka değildircilerden olursunuz. ama güvebilir, bilindik yerlerden alırsanız asla pişman olmayacaksınız. 1 yıl boyunca kullandığım bu uber modeli, kesinlikle sony kulaklık alacaklara tavsiye ederim.

  (bkz: sony)
  2 ... nivna
 • musixmatch

  20.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2141797/+

  son zamanların en farkındalık yaratan online stream servisiyle tanışın. tanıştınız mı? tanışmışsınızdır illaha ki. zira iş bu entrye kalsaydı, boynuzu çoktan kulaktan geçirmiştik. efendim bu servisin adı;

  'musixmatch'

  aslında bir nevi, spotify ya da youtube music gibi bir stream servisi olarak düşünebilirsiniz. buraya kadar güzel, eyvallah. fakat bu serviste göz ardı edilemeyecek özellikler var. bu entry de birlikte bu özelliklere değinelim.

  öncelikle musixmatch nedir?

  musixmatch, herhangi bir online stream servisidir. fakat diğer servislere nazaran, lyrics (şarkı sözü) özelliğini barındırmasıyla kendini ayrı bir kefeye koydurtuyor. bu işi de oldukça iyi yapan bir servistir.

  bu servis neler vadediyor?

  öncelikle müzik dinlemeyi. evet, bu servis ile şarkılarınzı stream edebiliyorsunuz. ama asıl olayı sadece stream değil, orijinal lyricslerden fazlasını vadedebilmektir. değineceğiz bu olaya.

  lyrics (şarkı sözleri)

  evet, bu servisin asıl olayı şarkı sözleri arkadaşlar. düz mantık olarak anlatmam gerekirse şarkının yapımcısı, şarkıya sözleri ekliyor. alın arkadaş bu orijinal sözleri, çevirmenliği tamamen sizlere bırakıyorum diyor. veee, asıl mest olunan zamanlar da o an başlıyor. efendim bu konuda, tüm yetki dinleyiciye verilmiş. yani ben daha önce, vikipedi'den sonra bunun gibi başka özgür bir servis görmedim açıkçası. müziksever biri olarak, ben de kesinlikle vazgeçilmez algısını yaratmayı başardı. ha ne diyorduk, çevirmenlik tamamen dinleyiciye bırakılmış. mesela yabancı bir şarkı dinliyorsunuz, onun türkçe sözleri bulunmuyor mu? e neyi bekliyorsun dingil, hemen koyulsana iş başına! hem kendine, hem de diğer dinleyicilere bir şeyler katmak istiyorsan bunu yapmalısın. ayrıca çok kolay. senin tek yapman gereken, yabancı sözleri herhangi bir platform da türkçe'ye çevirip musixmatch'e eklemek. sorgusuz sualsiz kabul ediyor. fakat sen yine de biraz özen göster, takip edilmeye değecek bir çalışma olsun. tabi sadece türkçe değil, servis tüm dilleri destekliyor. tabi olay sadece çevirmek değildir. musixmatch'te bir çok yabancı şarkının türkçe çevirisini bulabiliyorsunuz. bizim milletimiz bu konuda baya istikrarlı. zira sevdiğim bir çok yabancı şarkının türkçe çevirisini kolay bir şekilde buldum. güzel çalışma sergilemişler. ha yanlış anlaşılma olmasın. çeviri yaptıktan sonra çeviriniz sadece siz de değil, herkese açık olarak yayınlanıyor. yani o şarkıyı dinleyen herhangi biri, çeviri kısmından türkçe desteğini açarsa, senin çevirdiğin sözlerden şarkıyı takip etmeye başlıyor. ayrıca serviste bir seviye sistemi var. çeviri, veya da senkron yaptığınız da seviye atlıyorsunuz. birnevi cs go'da ki gibi oyun bittikten sonra rütbe atlamak gibi bişi. böyle bir serviste oldukça enterasan bir özellik olmuş gerçekten.

  sözleri takip etmek

  söz ekleme, söz çevirme falan dedik. ama bu sözleri nasıl takip ediyorsunuz bir de buna bakalım. şarkı çalıyor, sözler de o an şarkıya göre akmaktadır. şarkı da o an ne söyleniyorsa, ekranda da senkronlu bir şekilde animasyon eşliğinde güzel bir biçimde akıyor. ve evet, bu animasyon zamanlamasını ayarlamak da dinleyiciye bırakılmış. şarkıya göre animasyonun zamanlamasını çok kolay bir şekilde ayarlayabiliyorsunuz. ne güzel lan! bu tip özellikler, dinlediğinin şarkıların zevkini iki katına çıkarıyor. özellikle sözleri de azdırıyorsa.

  peki dinlediğiniz şarkının orijinal sözleri musixmatch'te bulunmuyorsa?

  sülalem rahat modunda takılmaya devam edebilirsiniz. zira dinlediğiniz şarkının sözlerini farklı biryerden bulabilirseniz, (ki bulmamak imkânsız) bunları çok kolay bir şekilde musixmatch'e ekleyebilirsiniz. bu yetki de tamamen dinleyiciye bırakılmış. ana sözleri ekledikten sonra, zaten çevirisini falan da yapabilirsiniz. ha bir de unutmadan, spotify, youtube gibi servislerle de koordineli olarak çalışabiliyor bu uygulama. spotify veya youtube hesabınızı bağlayıp, dinlediğiniz şarkılara ulaşmanızı 2 kat kolaylaştırıyor.

  ücretli mi, ücretsiz mi?

  bunu tam olarak bilmiyorum, ben de yeniyim. ama şu ana kadar hiç bir ücret talep edilmedi benden. her türlü içeriğe sıkıntısız ulaşabiliyorum, ve devam da edeceğim. zira uygulamasında reklam çıkıyor. reklam çıktığına göre, bu şekilde ücretsiz kullanabiliyoruz demektir. belki o reklamları kaldırmak için, uygulama içi satın alma sistemi vardır bilmiyorum. onlara hiç dikkat etmedim açıkçası.

  servisin yararları

  sağladığı en büyük yarar, yana yana dinlediğiniz şarkıların sözlerini net bir biçimde anlayabilmeniz. bu şekilde müzik dinleme zevki iki katına çıkıyor bana güvenin. en azından boş boş dinlememiş oluyorsunuz. ha bir de, seviyesi yerlerde olan lise ingilizcenizi de geliştirebilirsiniz. gerek çeviri yaparak, gerek de dinlediğiniz şarkının türkçe sözlerini takip ederek. onun dışında emm, bir online stream servisi olmasına rağmen herhangi bir ücret talep etmez. zira reklamlardan sağlıyordur gelirini zaten.

  bu servisle daha yeni tanıştım. hatta şarkı bile çevirdim. ama hangi şarkı söylemem : ) bu servisin ben de bıraktığı etkiler, şuan için muazzam seviyelerde. yabancı müzik serüvenimi bambaşka bir boyuta taşıdım. her müzik dinlediğim de, mutlaka musixmatch'i de açıp sözlerini takip ederim. ayrıca yıllardır yabancı müzik dinlememe rağmen, ingilizce seviyem belli bir oranın üzerine gelmişti, ama bu şarkıları sözleri için hiç dinlememiştim. musixmatch sayesinde, dinlediğim şarkıların sözlerinin ne kadar önemli olduğunun farkına vardım.

  eminim ki bir çoğunuz kullanıyordur, ama halâ kullanmayan varsa şiddetle tavsiye ediyorum.
  6 ... nivna
 • anonim hesap

  21.
  çaylak olduğum sıralarda bana movavi hakkında uzunca bir mesaj atmış, fakat çaylak olduğum için mesajına karşılık verememiştim. bu yüzden de bana kırıldığını düşündüğüm, ve çaylaklıktan kurtulduğum ilk anda ona mesaj atmama rağmen bir kaç gündür cevap alamadığım için, içten içe beni çelişkiye düşürmüş, kurgu ve bilimum görsel alanda icra gösteren bir takım programlara oldukça ilgili olan bir yazar.

  en kıza zamanda mesajıma dönüş istiyorum!
  3 -1 ... nivna
 • müzik listesi yap

  4.
  liste mi? ahahahahahahahhah!

  https://open.spotify.com/...&utm_source=copy-link

  şuana kadar yaptığım en baba liste budur.
  ... nivna
 • reverb

  53.
  anonim hesap'a aşıktır.
  4 ... nivna
 • kadınların yedekte tuttuğu belki evlenirim erkeği

  42.
  (bkz: friendzone)

  aynı zamanda 30 yaşına kadar güzelliğinin ve çekiciliğinin ekmeğini bir güzel yiyip, memeleri sarktıktan sonra da nasıl olsa beni halâ bekleyen enayiler var diyip, soluğu tekrardan bu garibim erkeğin yanında almayı da amaçlamaktadır. garibim erkek de, yılda 2 kez sex yaparsa şükredecek hale gelmeye başlayacaktır.

  bu saatten sonra ettiği her mücadele, bu garibim erkeğin aleyhine olacaktır. sizlere tavsiyem daha fazla mücadele etmek yerine, tekrardan elde etmek için sağladınız imkânları en kısa zamanda kesmek olacaktır. zira arzunun pazarlığı olmaz. kendinize gelin!

  friendzone'a girmeyin!
  2 -2 ... nivna
 • yeni şeyler getiriyorum