• ağır ve yapıcı eleştiri sonucu silik yemek

  1.
  bu aralar sıkça başıma gelen durumdur.

  burada da fikirlerimizi özgün bir şekilde belirtemeyeceksek nerede sinekleneceğiz lan biz?

  güvendiğim dağlara kar yağiyi ya.
  3 -3 ... nivna
 • müzik vs 250 gram

  1.
  bir versus.

  ama iddia ediyorum, müzik tutkunu ve tanrıdan daha değerli yuzırlarımızın %80'ni müziği seçecektir.

  ben de 'müzik' diyorum.

  evet 250 gram gibi içine girip çeşitli fanteziler yapamazsınız, ama müziğin gerçekleştirdiği bazı ritüellerle ruhunuzu muazzam bir şekilde orgazm ettirebilirsiniz. ve samimi söylüyorum ki, bu ritüeller, o beyaz beyaz fışkırttırmalardan 200kat daha zevk vericidir.

  oğlum müzik lan bu, boru mu?

  show make me move babe ♪♪ anladın?
  1 -1 ... nivna
 • cornetto

  58.
  classico'da 4tl falan olmuştur o zaman.
  ... nivna
 • 17 günlük tam kapanma

  9.
  27 mayıs'tan beri bir bitirilmeyendir.

  kapandık gitti a*nakoyayım neyin tartışmasını yapıyorsunuz halâ? ayrıca ülkenin büyük bir kısmını, üretim, imalat ve bunlara bağlı bilimum şirketlerin çalışanları oluşturduğu için, bu insanlara pek bir önem teşkil etmemektedir.

  g*tünüzü devirip yatıyorsunuz akşama kadar, bitirin artık lan! 17 gün daha g*tünüzü devirip dışarı çıkmazsınız, olur biter. kapandınız bitti gitti oğlum anlıyor musunuz? s*ktirin gidin kapatın şu tip başlıkları artık.
  -4 ... nivna
 • aihao

  8.
  yazılan tüm kötü entrylerin aksine, gayet fiyat performans oranı yüksek, ve bana kalırsa pilot kalemleri fiyatına göre standartların üzerinde kalitelidir.

  ucu yüksek hassasiyetli, mürekkep tepkisi oldukça hızlı. tasarımsal olarak da oldukça şıktır. hani anlamıyorum, çocukken okul zamanlarında kullandığınız sıralarda, kalemin kapağı kaybolup oranızı buranızı boyayıp, sonrasında büyük bir istikrarla götünüde mi kaçtı? bu garez neden?

  küçükken okulda kullanırken de memnundum, şuanda da gayet memnunum. bok atmayı kesin!
  ... nivna
 • tidal

  15.
  piyasa da belli başlı bazı stream servisleri dolaşıyor değil mi? işte spo, yt music, deezer falan işte. fakat bugün, bu klasiklerden bahsetmeyip, stream servislerinin geldiği son nokta olan 'tidal'a yakından bakacağız.

  tanım

  2014 yılında, aspiro denen şahıs veya kurumun hayata geçirdiği bir müzik stream servisidir. fakat sonradan, jay-z tarafından 2015 yılında satın alınmıştır.

  işlevi

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2147623/+

  tidal'da, tıpkı spotify ve muadilleri gibi müzik stream servisidir. fakat tidal'ın sunmuş olduğu olağanüstü özelliklerle, diğer tüm servislerden kendini ayırmaktadır. peki nedir bu sözünü ettiğimiz ayrıcalık? elbette kayıpsız müzik. olay çok basit arkadaşlar. tidal, kullanıcılarına kayıpsız (flac) müzik dinlemelerine olanak sağlıyor. şarkıyı açtığınız sırada, sağ üst köşede bulunan stream kalitesini, abonelik türüne göre dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. 4 ayrı stream kalitesi bulunmaktadır. sırasıyla; normal, yüksek, hi-fi ve master. normal seçeneği, düşük bağlantılı ve kısıtlı veri bağlantıları için tercih edilirken, yüksek seçeneği ise spotify'ın çalabildiği en yüksek kaliteyi vaadetmektedir. hi-fi ve master olayı apayrı dünya zaten. genelde tüm şarkılarda seçebileceğiniz en üst seçenek 'hi-fi- olacaktır. çünkü dinlemeyi amaçladığınız her şarkı, master kalitesinde yüklenmiyor. ama elbette hi-fi seçeneği ile 320kpbs'in üzerine çıkabilmeniz mümkün. master seçeneği, master destekleyen şarkılarda seçilebilmektedir. zaten bir şarkı master olarak yüklendiyse,yan kısmında 'm' harfi ile şarkının 'master' kalitesinde olduğu anlaşılmış oluyor. bu da demek oluyor ki, bu şarkıyla 1411kbps, veya da 9216kbps ile, bir ses dosyasının çıkabildiği en üst kaliteye çıkmış oluyorsunuz.

  kayıpsız müzik herkese göre değil

  evet, kayıpsız müzik herkese göre değil. hayatı boyunca mp3 dinleyip flac'ın ne olduğunu bilmeyen insanları bir kenara bırakalım, bu tip sesleri dinleyebilmek için, sahip olmanız gereken tek şeyler telefon ve kulaklık değildir arkadaşlar. üst düzey ses kartları, ve harici olarak kullanılabilen bir ses amfisi almalısınız. yoksa normal donanımlarla pek bir şey anlamazsınız. ama bu tip ekipmanlar, inanılmaz derece de cep yakacaktır. çünkü bunlar pahalı ekipmanlar, ve hayatında sadece müslüm baba, ferdi tayfur, veya da türkçe diğer şarkılar dinlemiş standart dinleyici, zaten bu tip ekipmanlara gerek duymaz. o insanın ihtiyacı olan şeyler, 5tl'lik kulaklık ve 192kpbs mp3 dosyası. fakat elektronik müzikle iç içe olan, ses kalitesine önem veren, profesyonel ve aktif dinleyici olan birisine kesinlikle hitap etmektedir. müziğin derinliklerine inip, müzikten aldığı zevkin 1000 katını alıp, orgazmın dibine vurmak ister. ama dediğim gibi, kayıpsız müzik dinlemek için olağanüstü bir bütçe ayırmalısınız. ayrıca kulaklığa da, standartların ötesinde bir bütçe ayırmalısınız. en kötü 1500-2000tl arası değişen, hi-res ses deneyimi sunan profesyonel kulaklıklar tercih etmelisiniz.

  kütüphane

  tidal'ın kütüphanesi, özellikle türkçe şarkı dinlemek isteyenler için oldukça kısıtlı arkadaşlar. ben sürekli yabancı şarkı dinlediğim için, 1-2 şarkı dışında bir problem yaşamadım. zaten 3-5 tane türkçe şarkı dinlediğim için, onlarla da sorun yaşamadım. tidal'da bulunuyordu. ama yabancı şarkı ağırlıklı bir stream servisi tidal.

  arama algoritması

  arama algoritması, tek bir minnak cümle ile 'bok gibi' arkadaşlar. cidden çok kötü yani, bir şarkıyı aramak için tüm sanatçıyı, şarkının ismini eksik harf olmamaksızın yazmayı bir kenara bırakalım, tidal'da bulunmasına rağmen eksiksiz arama yapıldığında o şarkısının çıkmaması gibi kronik sorunlar da bulundurmaktadır. kesinlikle geliştirilmeli. yoksa arama konusunda, bu servis kesinlikle kullanıcılarının kâbusu olacaktır.

  keşfettirme

  tek kelime ile muazzam. aktif olarak 2 haftadır kullanmaktayım, var olan şarkılarımın devamı alan radyo silsilesinde, bir çok tarzıma uygun şarkı keşfettirmiştir. dinlediğiniz şarkılardan yola çıkarak, sürekli olarak size hitap edebilen şarkılara nokta atışı yapıp, tidal'dan ve şarkılardan aldığınız zevki 2 katına çıkarmaktadır. aynı tarzda farklı şarkılar önermesini bir kenara bırakalım, sıkça dinlediğiniz sanatçıların farklı şarkılarını da önerip, müzik keşfetme eyleminizi tamamen kusursuz icra ettiriyor. ne diyebilirim ki, bu konuda tek kelime ile 'kusursuzsun' tidal.

  görsellik

  görselliğine de diyecek tek kelime yok. kesinlikle var olan tüm detay, çok iyi bir şekilde işlenmiş.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2147620/+

  iyice sezin, gözlerinizde ve beyninizde yoğurun, ona göre bir sonuca varın. bu konuda söyleyebileceğim fazla bir şey var mı? bence yok.

  abonelik

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2147624/+

  öncelikle ilk 1 ay deneme ile ücretsiz, ardından da abonelik devam ederse belli bir miktar ücretlidir.
  genel olarak 2 abonelik türü bulunmaktadır. premium ve hi-fi. premium, 10tl ile sadece 'yüksek' seçeneğini seçebilmeye olanak sağlıyor. yani demek oluyor ki, bu abonelik türü ile kayıpsız müzik dinlemek mümkün değil. ama spotify'ın sunabildiği en yüksek kaliteyi, sadece 10tl'ye vaadediyor orası apayrı konu. hi-fi tarafına baktığımızda, aylık 20tl ile, bir şarkının sunabildiği en yüksek kaliteyi vaadediyor. yani master dediğimiz olayı, bu abonelik türü ile gerçekleştiriyoruz. ayrıca öğrenci ve aile üyeliği de bulunmaktadır. girin sitesine araştırın. şimdi ufacık bir kıyaslama yapalım. üniversite öğrencisi değilsiniz, ve spotify kullanmak istiyorsunuz. aile olayına girmek istemiyorsunuz, normal üyelik almak istiyorsunuz. 18tl gibi devasa paralar ödemek zorundasınız. hem de 320kpbs mp3'e. çıldırmış olmalısınız. ulan kütüphaneyi bir kenara bırakalım, ki ben bu konuda hiç sorun yaşamadım. tidal, bu kaliteyi sadece 10tl'ye vaadediyor. bu da demek oluyor ki, tidal sadece profesyonel dinleyiciye hitap etmiyor. fiyatı da çok çok uygun. şimdi vaziyet buyken, ben neden gidip de spotify çöpüne 18tl verip de mp3 dinleyeyim? ki onu da geçtim, tidal'ın kayıpsız müziği vaadeden hi-fi üyeliği de, sadece 20tl. insanın içinde ister istemez şu zihniyet oluşuyor;

  20tl ile kayıpsız müzik dinlemek varken, neden spotify'a 18tl vereyim ki? gibi gibi.
  seçim hakkı sadece kullanıcıya ait. elbette isteyen istediği servise para bayılır, ama bütçesi kısıtlı olan insanın, tidal'ın sunduğu uygun fiyatla, ister istemez kafası karışabiliyor insanın.

  kullanılabilirlik ve optimizasyon

  kullanılabilirlik okey de, optimizasyon da ciddi ciddi sıkıntıların olduğu kanaatindeyim. devasa şarj tüketiyor. bilmiyorum bu tüketim, direkt olarak stream kalitesiyle alâkalı mıdır ama, ciddi ciddi sömürüyor. hatta bir ara pil kullanım seviyesine baktığımda, sadece arkaplanda %33 oranlarında tüketim yaptığını gördüm. ne yapıyorsun sen a*ınakoyayım ya canlı orkestra mı izletiyorsun bana? alt tarafı arkada müzik çalıyorsun yani senin olayın ney anlamadım. stream kalitesiyle bir bağlantısı olabilir, ama kesinlikle optimizasyon problemleri boy gösteriyor. ara ara uygulamanın çökmesine değinmek bile istemem. tam anlamıyla rezalet.

  son sözler

  eşit oranda olumsuz, ve eşit oranda olumlu yönler barındıran stream servisidir tidal. uygun fiyata hem kayıpsız müzik, hem de normal kalitede müzik dinleyebildiğiniz bir servis. tüm bu olumsuz yönlerini bir kenara bırakırsanız, kesinlikle kullanılmaya değer bir servistir.
  9 -1 ... nivna
 • pazarkule

  4.
  askerdeyken, nöbet yerimde "nikon" teleskobu ile, günümün 6 saati belirli aralıklarla sürekli olarak gözetlediğim bölge / sınır kapısıdır.

  hudut telleri çevresinde garip garip sivil araçları bulunmakla birlikte, her 15-20 dakika da bir yunan devriye araçları da geçmektedir. ayrıca sadece yunan araçları değil, avrupa birliğine mensup olan tüm avrupa ülkelerinin araçları da sık sık geçerdi.

  bazen bir araba sabit durduğu zaman, soğuk soğuk terler dökerdim, acaba ne bok yapıyorlar diye. olası kötü durumda, başçavuş tarafından içim dışıma çıkarılacaktı da o yüzden şe ediyorum. yoksa banane a*k ne yapıyorsa yapsın. zaten pek bir pok da yiyemezler orası ayrı konu.

  enteresan!
  ... nivna
 • gereksiz yere eksileyen yazar

  3.
  ruh sağlığı bozuk yazardır.

  ruh sağlığı gayet yerinde bir insan olarak, her iki insanın tarafından bakıp, olabildiğince seviyeli bir şekilde yazdım ve yorumladım. ne var lan bu entry de 9 eksi alacak kadar? hayır orada gayet açık bir şekilde herifin ne kadar şerefsiz olduğunu aktarmışım, ne istiyorsunuz lan daha? olayda ki şahısları herhangi bir pozitif ayrımcılığa da maruz bırakmadım.

  ciddi anlamda terapi görmeniz gerekiyor. neyi artılayıp, neyi eksilediğinizi artık bilmiyorsunuz.

  https://m.uludagsozluk.com/e/44657111/
  1 -8 ... nivna
 • sevgilisinin müstehcen görüntülerini yayan şahıs

  5.
  2 taraflı mı, yoksa tek taraflı mı bakayım bilemedim. irade yoksunluğu, güven eksikliği ve karaktersizlik sorunu tek bir olayda birleşmiş gibi.

  karının ufacıcık güvendiği anda nude atmasına mı yanayım, erkeğin bu işi lehine çevirip kendi zevklerini tatmin etmesine mi yanayım bilemedim.

  her iki tarafta da hata var. karıları pek fazla sevmesem de, bu ibinenin yaptığı çok büyük şerefsizlik. şahsen ben kötü bir insanım. bu zamana kadar bir çok karıdan, bir çok nude aldım ve devam ediyorum. ama bunu kendi lehime çevirip zevklerimi daha fazla tatmin etmeyi hiç düşünmedim.

  çünkü kaybetmekten korkmadım. ha canınızı sıkan bir şey mi yaptı? o zaman hak ettiğini verin. ama bu şekilde değil. ben mesela hak ettiklerini, bunu ona karşı kullanacağım elimde olan malzemelerden değil, psikolojisini s*kerek verdim. o işler öyle 3-5 tane nude ile sağlanmıyor malesef. aklını kullanacaksın aklını. tehditle, şantajla hiçbiryere varılamaz. 250 gram s*keceksiniz diye karakterinizden ve psikolojik gücünüzden ödün vermeyin.

  karıya pek fazla geçirmek istemiyorum, ona zaten geçiren geçirmiş artık da. ailesi, çevresi tarafından damgalanmıştır diye düşünüyorum. bu saatten sonra s*kindirik hayatında başarılar diliyorum.
  2 -12 ... nivna
 • askerlikte ilk gün

  58.
  kesinlikle olmamasını dilediğim, ama malesef benim de maruz kaldığım bir gündür.

  öncelikle yola çıktığınızda, askerlik yerinize gidene kadar ruhunuzu saran stres, belirli belirsiz korkular, ve alttan alttan gelen cesaretler yolculuğunuzu bombok hale getiriyor. ve o an, evinizden 6 ay boyunca uzaklaştığınız aklınıza gelince, geçici olarak ruhsal çöküntü bile yaşıyorsunuz.

  bir şekilde yaptınız yolu, geldiniz teslim falan oldunuz. teslim olduğunuz yere göre değişkenlik gösterse de, %80 ihtimalle ilk gününüzün %80'i giriş işlemleri halletmekle geçecek. kapıdan girişte arama. hemen ardından sağlık muayanesi, onun da ardından kamufilaj verilmesi, kişisel eşyalar, koğuş, yatak falan derken bir bakmışsınız, hemen akşam oluvermiş. inanılmaz yorulduğunuzu hissetmeye başladınız.

  akşam oldu çattı, ilk yat içtimanız alınmaktadır. içtima da nöbetçi qomutanın iğneleyici laflarına maruz kalacaksınız. işte burası askeriye, 6 ay boyunca sivili unutmak zorundasınız falan filan.

  içtima da alındıktan sonra, kafanızı koydunuz, bir an mutlu oldunuz. aşırı yoruldunuz, yorgunluğunuzu bir nebze de olsa gidereceksiniz artık. ama o an farkedersiniz ki, kafanızı koyduğunuz yastıkta boktan hallice lekeler, üstüne örttüğü pike veya da yorganın üzerinde de, üzerine işermişçesine sidikten çıkma sarı sarı lekeler. o an içinizden diyorsunuz, ben neredeyim?

  daha biter mi? elbette bitmez.

  acemi koğuşundasınız. koğuş o kadar ayak, osuruk ve bok kokuyor ki, o an bunun yerine inek damında olmayı diliyorsunuz. ama bir yandan da aklınızda şunu geçiriyorsunuz, ne bekliyordun oğlum? askerdesin, hepsi olacak! deyip bir anda dalıveriyorsunuz uykuya.

  2-3 saat uyuduktan sonra, saat 5veya 6'da, kouşşhh khaaaaaalqqq! sesiyle bir anda sıçrayıp uyanıveriyorsunuz. bazılarınız kafasını ranzaya bile vurabilir, çünkü ranzaların üst üste mesafesi çok kısa. ha ama şu var ki, sandığınız gibi dolaba, botluğa vurarak falan kaldırma olayı yok. ilk başta bağırsalar da, gayet insancıl bir şekilde uyandırıyorlar sizi.

  kısacası ilk gün, kabataslak bir şekilde böyledir. ama her şeye rağmen, özlüyorum seni be (bkz: edirne)
  4 -1 ... nivna
 • yazarların tam kapanmadaki planları

  9.
  12 saat boyunca, haftanın 6 günü tam mesaili çalışmak.

  ufak tefek planlarımız vardı, ama o da tam kapanmayla yerle bir oldu. hayal kırıklığıyla harmanlanmış çaresizlik geçiriyorum şuan da.

  nasıl nefes alacağım lan ben?
  1 -1 ... nivna
 • tam kapanma isteyen tip

  26.
  fabrikaların kapanmadığını acı bir şekilde öğrenindikten sonra, ben de istemiyorum artık kanka.

  herkes menfaati için yaşıyor, bana kızmayın lütfen.

  ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. kalın sağlıcakla.
  2 -1 ... nivna
 • kadınların acımasız olması

  37.
  aynı hassasiyeti erkeklerden de beklemektedirler. dersinize hiç çalmışıyorsunuz.

  kadınların sizden istekleri şeyler, ilgi ve sevgi değildir arkadaşlar. zerre değer vermemeniz ve olabildiğince sert davranmaızdır. böylelikle güçlü erkek statüsünü beyinlerinde bağdaştırıp, ilk yönleneceği kişiler bu tiplemeler olmaktadır. bekledikleri şeylerin tek bir vücutta bulunmasına hanginiz cezbolmaz ki? özellikie hayatınızdaysa.

  kafanızda halâ canlandırmıyorsunuz. halâ kadınlar, bekledikleri şeyleri kendisini gebertebilecek potansiyele sahip olan erkekte bulduğu için, otomatikman ona bırakmaktadır kendini. aa sonrasında alıyoruz ölüm haberlerini, ama sonuçta onun yüzünden oldu tüm bunlar.

  sakınhaa yanlış anlamayın. gidip de bu özelliklere sahip olup, karıyı gebertecek kadar da değer vermeyin demiyorum. biz de cani değiliz herhalde aminyum! ama kesinlikle sırf karı kız diye de tölerans göstermeyin.

  anlayın artık, anlayın lan!
  -1 ... nivna
 • tam kapanmadan muaf meslek grupları

  2.
  ağlayayım mı, yoksa yalnız kalmadığımı farkedince güleyim mi bilemedim.

  evet, hepimiz dışarıdayız arkadaşlar! işsiz güçsüz, başı boş adamları saymıyorum. çünkü onlar zaten hep kapalıydı.

  eğitim hakkında yorum yapmaya da pek gerek yok.

  geçmiş olsun!
  1 -1 ... nivna
 • bu millet ne yiyecek amk

  21.
  beni ye. nasıl olsa ben kapanmayacağım, sabah akşam gelirim. beni yiyerek karnını doyurursun.

  hoş olmaz mı?
  ... nivna
 • mp3

  76.
  spotify, tidal vb platformlar tarafından sömürge devam etse de, asla tahtından indirilmeyecektir.

  çünkü mp3, ulaşılmazlara ulaştıran tek ses formatıdır. ücretsiz ve kolay bir şekilde edinilmesini bir kenara bırakalım, sayısız platform, uygulama tarafından da desteklenir.

  ben tidal kullanıyorum mesela. mp3'ü mumla aradım desem, sanırım yanlış olmaz. çünkü bu sıçtığımın tidal'ın da, dinlediğim remixlerin %80'i yok. sadece tidal için geçerli değil bu. spotify, deezer falan da aynı bok. para sömürgeliğine devam etmektedirler. ki tidal haricinde, hemen hemen tüm stream servisleri, mp3'ün üst segmentini çalmaktadılar. yani şuan da bir çok kişi, mp3'e para vermektedir. spotify'ın da 18tl'lik devasa fiyatını da göz önünde bulundurursak, kesinlikle uzak durulmalı, mp3 tercih edilmelidir. ne demiştik en son, mp3 ulaşılmazlara uraştırır demiştik. üstelik mp3 edinme işlemi, çok kolay ve zahmetsiz bir iş.

  ayrıca edindikten sonra da, siz silmedikten sonra da asla cihazınızın depolama alanından silinmeyecektir. internet bağlantısı gerektirmez, tak diye de açılır.

  sağlam kaynaklardan edinirseniz, mp3'ün en üst segmentini elde etmiş olursunuz. siz gidip de abuk subuk dönüştürücülerden 192kbps mp3 edinirseniz, bunun sonucunda da mp3 boktan bir kaliteye sahip derseniz, sizin becerinizi ve zihniyetinizi s*kmekten asla çekinmeyeceğimi bilmenizi isterim. kaynağınız sağlam olsun, mp3'ten beklediğiniz verimin 2 kat fazlasını alabilirsiniz.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2147177/+

  baksanıza lan şuna! asaletini görüyorsunuz değil mi? bu şarkı şuan da, hiç bir s*ktiğimin stream servisinde yok. olmayışından elbette stream servislerini sorumlu tutmuyorum, sonuçta bu iş sanatçıyla alâkalı. ben sadece, mp3 ulaşılmazlara uğraştırır diyorum.

  seni çok seviyorum mp3! asla vazgeçmeyeceğim senden.
  1 -1 ... nivna
 • türk kızlarının ilk adım atamama hastalığı

  54.
  bu bir hastalık değil, rol kesmektir.

  anlasanıza oğlum, karı sizden kur bekliyor lan. o kadar beceriksizsiniz ki, karıya siz kur yapacağınız yerde, o size kur yapıyor. sence ben güzel miyim, bu sence nasıl olmuş? gibi sorular sordu demi size? sordular lan evet! siz de ağzınızın suyunu akıta akıta, 'evet bebeğim, sen çok güzelsin, muazzam olmuşsun' gibi cevaplar verdiniz. bunun sebebi cinsel am ve cinsel memelerdir kusura bakmayın. siz bu ikiliye kapılıp kur yapma yeteneğinizi köreltmeye devam ederseniz, size ilk adım atan tek şey ereksiyon olmaya çabalayan s*kiniz olur. onun da o vesileyle biryerlere girip çıktığını görmedim.
  3 ... nivna
 • müzik dinlemek mi kitap okumak mı film izlemek mi

  15.
  bir şeyler okumak eşliğinde müzik dinlemek.

  daha önce müzik ile ilgili entrylerimde de bahsettiğim gibi, o an okuduğunuz şeyde hissettikleriniz, dinlediğiniz müzikle birlikte ruhunuzda birleşirse, her ikisini yapmanın zevki 2 katına çıkıyor. ayrıca, o an müzik keşfetme olasılığınız da çok çok yüksek olur. dopamin seviyeniz uçuşa geçtiği için, pozitif yönde bazı ruhsal özellikleriniz de devreye girer. iş böyle olunca da, geçici de olsa hayat size muazzam kapılarını bir nebze de olsa aralar. kısa süreli de olsa, mutlu olmak çok güzel bişi.

  daha ne isteyebilirim lan ben hayattan?
  1 ... nivna
 • ayıplı rüya görmek

  2.
  en son askerde yaşadığım sıradışı, ama bir o kadar da normal olan durum.

  efendim zaten askerliğin ilk günlerinde, yoğun psikolojik baskının verdiği ani hormon değişimi sayesinde, insanın libidoları ve sperm üretim seviyesi o an 200 katına çıkıyor. fakat işin tuhaf tarafı şudur ki, ilk hafta hissetmiyorsunuz. psikolojik olarak o kadar bıkkın, o kadar çaresiz hissediyorsunuz ki, o sıralar zaten boşalmak cidden içinizden gelmiyor.

  içinizden gelmiyor falan dedik, ama boşalmayalı tam 1 hafta geçmiş. testisleriniz de artık yoğun üretim yapa yapa spermle dolup patlamak üzere iken, vücudunuzun bulmuş olduğu 2. çözüm, 'rüyalanmak' ile testislerdeki spermleri atmak oluyor.

  çok zor değil, gerçekten. zaten spermle dolan testisiniz patlamak üzereyken, rüyanızda o an bir kadının memesini ellemenize yaklaşmanız dahi kamyonu devirmeye yetmektedir.

  ondan sonra sabahın 6'sında koğuş khaaaaalkk! sesi ile apar topar uyanıp donunuzda ki menileri mi temizleyeceksiniz, yoksa kamufilajınızı giyip biran önce traş mı olacaksınız, tamamen sizin kabiliyetinize ve seriliğinize kalmış bişi.

  rüyalanmanın tadı bir ayrıdır ama ya. beyniniz o an gördüğünüz rüyayı gerçekmiş gibi algıladığı için, rüyada yaşadığınız tüm zevki bedeninizde de hissedersiniz. rüyalanma da bu sebeple olmaktadır.

  kaçmayın, elinizden geldiğince rüyalanmaya çalışın.
  1 ... nivna
 • anksiyete bozukluğu

  506.
  modern çağın getirdiği bazı ruh hastalıklarından biridir. hemen hemen panik atak ile aynı etkileri ve semptomları gösterir.
  5 ... nivna
 • yeni şeyler getiriyorum